Od wydania „Synthetica” zespół Metric nie dawał o sobie znać zbyt często. Jak się okazuje, przez ostatnie kilka miesięcy zaszyli się w studiu, aby popracować nad nowym materiałem. Z okazji świąt dzielą się pierwszymi efektami w postaci jeszcze niedokończonego utworu.

Pomimo zarzekania się, że rok 2014 będzie totalną przerwą w tworzeniu i obiecywania sobie, że nie wrócą tak szybko do studia, właśnie stamtąd wokalistka grupy Emily Haines napisała kilka słów do fanów. W liście wyjaśnia, że pomimo kilku niepowodzeń czuje się podekscytowana możliwością zatopienia się w dźwiękach i komponowania. Latem, gdy niczego nie planowali i nie martwili się o to, co się za chwile wydarzy, całkiem przypadkiem udało im się stworzyć coś nowego.

„The Fatal Gift” to pierwsza próbka nowego materiału. Udostępnione nagranie nie jest skończoną wersją utworu, ale muzykom wydaje się ona na tyle dobra, że zdecydowali się nią podzielić. Jak przyznaje Emily nowa kompozycja odstaje od wszystkiego, co robili do tej pory. Jak brzmi świąteczny prezent pd Metric można się przekonać poniżej.

Nie ma więcej wpisów