Dla wszystkich bardziej niecierpliwych i lubiących zapisywać w kalendarzu kolejne ważne daty, klubokawiarnia i sklep rowerowy w jednym pod nazwą Dwa Osiem, przygotowała styczniowy rozkład jazdy. To informacja tym ciekawsza, że to początek koncertowych wojaży w tym miejscu i gratka dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i odnaleźć się w nowej muzycznej przestrzeni…

Na sam początek ruszamy z polskim akcentem, bowiem w czwartkowy wieczór scenę przejmie duet muzycznych eksperymentatorów – Piotr Kurek oraz Łukasz Rychlicki. Ten pierwszy to niespokojna dusza zarówno muzycznie, jak i z powodu swoich licznych podróży po Niemczech, Ameryce czy Japonii, które przynoszą kolejne artystyczne wcielenia. Autor projektu Piętnastka, Ślepcy i kilku albumów solowych wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica. Ostatnio można go było podziwiać na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Łukasz Rychlicki to z kolei gitarzysta znany głównie jako członek zespołu Kristen, ale rozpoznawalny także z powodu grywania w Deerhoof czy Tortoise. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi, w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie.

Bilety do nabycia przed koncertem.

Kiedy: 08.01 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Zamoyskiego 26a
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

17 stycznia wystąpi niemieckie trio TO ROCOCO ROT, które powraca do Warszawy (a dzień później zawita do Gdańska na Dni Muzyki Nowej) w ramach swojej pożegnalnej trasy. Bracia Robert i Ronald Lippok i Stefan Schneider od dwudziestu lat tworzą muzykę wyrywającą się wszelkim szufladkom – z jednej strony prostą, minimalistyczną i ambientową, z drugiej elektroniczną, pulsującą i stale rozwijającą się.

Na swoim koncie mają już osiem albumów studyjnych, z czego ostatnie dzieło, „Instrument”, ukazało się w lipcu zeszłego roku. Płyta powstała z Arto Lindsayem, muzykiem znanym z no-wave’owego DNA i The Loung Lizards, a także współpracy z Johnem Zornem i Markiem Ribotem. Jest to także pierwszy album grupy, na którym pojawiają się warstwy wokalne.

Kiedy: 17.01 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Zamoyskiego 26a
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł / 40 zł w dniu koncertu

Tydzień później na dobre rozpoczęcie weekendu zaprezentują się kIRk + Who Invented Double Tap.

Wydający pod koniec zeszłego roku swój solowy album Paweł Bartnik, oraz Olgierd Dokalski i Filip Kalinowski powracają na scenę stolicy – gdzie nie występowali od 2013 roku – aby zaprezentować niecodzienne, eksperymentatorskie dźwiękowe fascynacje, które wybrzmiewają w swojej improwizacyjnej, dalekiej od podziału gatunkowego formie.

Towarzyszyć im będzie audiowizualny projekt sióstr Antoniny Nowackiej i Bogumiły Piotrowskiej, czyli swobodna kolaboracja dzwięku i wizji nie opierająca się o nic, jak i niczego nie podtrzymująca. Kompozycje maja charakter poszukiwań, które stanowią fundamenty poznania, a poprzez wykorzystanie improwizacji jako środka wyrazu doświadczenie pozostaje wewnątrz, wyzwalając bezpośrednią interakcje emocjonalna.

Bilety w cenie 20zł nabyć będzie można w klubie przed koncertem, a po koncercie wszystkich czeka afterparty – jedenasta odsłona serii imprez UNDERWATER.

Kiedy: 23.01 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Zamoyskiego 26a
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

Na koniec zaprezentuje się Wojtek Bąkowski, który występując w grupach Kot oraz Niwea, postanowił oderwać się nieco od tych projektów i skupić na albumie solowym. Album „Telegaz” wydał w młodej awangardowej wytwórni Dunno Records, prowadzonej przez DJ-a i muzyka Lutto Lento oraz dziennikarza muzycznego Filipa Lecha, a sam występ będzie premierowym zaprezentowaniem nowego materiału, o którym zainteresowany mówi tak: To pejzaż całości życia, to jest jego części wewnętrznej i zewnętrznej. Elementy zewnętrzne np. dźwięki telefonów, telewizora, muzaki albo słownie wyliczane obiekty zanurzone są w różnych odcieniach emocjonalnych. Te odcienie wyraża tembr mojego głosu i muzyka, którą sam wykonałem.

Po koncercie odbędzie się afterparty – dwunasta już impreza z cyklu DUNNO, na której prowadzący label DJ-e zaprezentują jedyną w swoim rodzaju selekcję nagrań tanecznych, zaskakujących i nietuzinkowych.

Kiedy: 30.01 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Zamoyskiego 26a
Start: 21:00
Wstęp: ceny biletów zostaną podane wkrótce

Nie ma więcej wpisów