Panowie z Oslo Kill City dzielili się swoim najnowszym wydawnictwem z fanami po kawałku i od końca. Pierwszym utworem z EP-ki „Clarity”, który ujrzał światło dzienne był tytułowy numer zamykający całe wydawnictwo. Fenomenalna okładka autorstwa Karoliny Bielawskiej zajęła drugie miejsce w kategorii Okładka Roku naszego plebiscytu Prześwietlamy Rok 2014. Wreszcie przyszedł czas na odkrycie ostatniego fragmentu układanki, czyli otwierającego całość utworu pt. „Unfounded”.

W porównaniu z wcześniejszymi trzema numerami, ten odznacza się już od pierwszej sekundy znacznie podkręconym tempem. W komplecie otrzymujemy kolejną dawkę chłodnych dźwięków, brudnych gitar i charakterystycznego wokalu. Cała EP-ka jest dostępna zupełnie za darmo na zespołowym Bandcampie.

To warszawsko-poznańskie trio z każdym nowym wydawnictwem lekko ewoluuje, jednak kieruje się we właściwym kierunku, wyrastając na jeden z najciekawszych gitarowych składów w naszym kraju. Na zachętę „Unfounded” z minimalistycznym, czarno-białym klipem – sprawdźcie, bo naprawdę warto.

Nie ma więcej wpisów