I choć zima w pełni, to każdy z nas nie może się już z pewnością doczekać momentu, w którym przekroczy festiwalowe progi lotniska Kosakowo w Gdyni, aby po raz kolejny cieszyć się bezcennymi, muzycznymi doświadczeniami podczas tegorocznej edycji festiwalu Open’er 2015. Spekulacjom na temat ewentualnych artystów mających pojawić się na koncercie nad polskim morzem wciąż nie ma końca. Każdy ma swoje muzyczne typy i marzenia, w których spełnienie nie przestaje wierzyć.

10 grudnia w radiowej Trójce mieliśmy okazję poznać pierwsze gwiazdy, które zagrają koncerty na początku lipca b.r. w Gdyni. Wśród nich znaleźli się: amerykańska wokalistka St. Vincent, Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra i angielska indie-rockowa kapela alt-J. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia fani alternatywnego rocka dostali od organizatorów muzyczny prezent pod choinkę. Okazało się, że jednym z pierwszych headlinerów Open’era 2015 będzie zespół Kasabian, który zasilił szeregi tegorocznego line-upu festiwalu w Gdyni.

Nowy Rok niesie ze sobą nowe ogłoszenia i nowych artystów. Mikołaj Ziółkowski dziś znów pojawił się w studiu radiowej Trójki, aby podzielić się kolejnymi nazwiskami muzycznych gwiazd. Przed właściwymi ogłoszeniami dowiedzieliśmy się, że wszyscy artyści ogłaszani na antenie radiowej Trójki podczas Programu Alternatywnego Agnieszki Szydłowskiej będą wpisywać się w kategorię alternatywnych artystów. Duże nazwiska i komercyjne gwiazdy muzyki będą natomiast ogłaszane w innych okolicznościach.

Na pierwszy ogień poszedł polski duet – objawienie polskiej sceny muzycznej 2014 – zespół The Dumplings, który ma zagrać na Open’erze wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju koncert z dużą ilością nowego materiału. Co więcej, to ma być ich jedyny festiwalowy koncert tego lata!

Kolejny wykonawca to reprezentant zdecydowanie mocniejszych brzmień. Na scenie Tent na Open’erze 2015 ma się bowiem pojawić Josh Homme z zespołem Eagles of Death Metal.

Płyta kolejnego artysty ukaże się już w przyszłym miesiącu. O kim mowa? Nasz kraj odwiedzi szwedzki piosenkarz José González, który zawładnie sceną i rozgrzeje gdyńską publiczność.

Na koniec pierwszych noworocznych ogłoszeń Ziółkowski zostawił sobie kultowy zespół grający eksperymentalnego rocka, który po raz pierwszy zagra na polskim festiwalu Open’er: zespół SWANS, czyli artyści wywodzący się z nowojorskiego ruchu no wave.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2015 roku, oczywiście w Gdyni, na lotnisku Kosakowo. Jeszcze do 15 stycznia dostępne są karnety w cenach Early Bird (450 zł / 530 zł z polem namiotowym).

Nie ma więcej wpisów