Wielkimi krokami zbliża się do nas premiera najnowszego albumu Belle and Sebastian. Od wieści na temat nadchodzącego materiału minęło ponad dwa miesiące, przez ten czas grupa podzieliła się dwoma utworami, ale to nie koniec. Piąta pozycja z płyty „Girls in Peacetime Want to Dance”, której premiera zapowiedziana jest na 19 stycznia, właśnie pojawiła się w sieci.

„The Cat with the Cream” jest kolejną kompozycją, która pokazuje jak najprawdopodobniej płyta będzie różnorodna. Wcześniej udostępnione dwie propozycje: jedna skupiona w bardzo klasycznym dla zespołu stylu oraz druga, która porywała na parkiet dyskotekowym brzmieniem są znacznym przeciwieństwem do najnowszej piosenki. Spokojne i ciepłe melodie oraz wokal Stuarta zgrywają się w jedną całość w taki sposób, że ten pięciominutowy utwór mija niemalże w sekundę.

Grupa, która słynie z niezwykle pozytywnych dźwięków i tym razem kradnie serca podczas słuchania. Mimo 19 lat na scenie oraz 8 płyt studyjnych nie tracą swojego uroku. Miejmy nadzieję, że nadchodzące wydawnictwo w całości będzie brzmiało tak, jak zaprezentowane utwory.

Nie ma więcej wpisów