Choć w ostatnich latach Iron & Wine nie należy do najbardziej aktywnych wydawniczo muzyków, to jednak stara się, aby o nim nie zapomniano. Zamiast nowego materiału udostępnia właśnie archiwalne nagrania.

Sam Beam zapowiedział nową serię archiwalnych utworów swojego solowego projektu, które zostaną wydane pod szyldem jego nowej wytwórni Black Cricket Recording Co. Pierwsza część zatytułowana „Archive Series Volume No. 1” będzie zawierała 16 domowych nagrań z czasów debiutanckiego albumu „The Creek Drank the Cradle” z 2002 roku i pojawi się już 24 lutego. Utworem promującym wydawnictwo jest „Everyone’s Summer of ’95”.

Materiał został cyfrowo skopiowany z oryginalnych taśm magnetofonowych. Wraz z wydaniem niepublikowanego materiału dźwiękowego, Beam przygotowuje się do pokazania swoim fanom przygotowywanego z Picture Show krótkiego filmu dokumentalnego „Iron & Wine: Dreamers and Makers are My Favorite People” zawierającego niepublikowane fragmentu jego występów oraz wypowiedzi najbliższych współpracowników i przyjaciół. Trailer do zobaczenia poniżej.

Nie ma więcej wpisów