Jeśli brać pod uwagę miejsce urodzenia to Teddy Jr. jest Holendrem, jeśli miejsce zamieszkania to jest on obywatelem świata, aczkolwiek w ostatnich latach przede wszystkim Polski, ponieważ osiadł w Krakowie i na stałe związał się z tamtejszą sceną muzyczną.

Lekkie, folkowe brzmienie artysty inspirowane jest takimi muzykami jak Neil Young, Eeels czy Tom Petty, uroku jego twórczości dodają z pewnością charakterystyczne instrumenty, Teddy oprócz gitary gra także na mandolinie oraz harmonijce. Podczas koncertów na scenie czasem pojawia się również akordeonista Paweł Cieplak co tworzy niepowtarzalny klimat. Warto wspomnieć również o tym, że muzyk oprócz nagrywania solo współtworzy jeden z bardziej oryginalnych krakowskich zespołów – The Silver Owls, z którymi gra porywające country.

Teddy Jr. koncertował do tej pory w kilku europejskich krajach, m.in. we Francji, w Niemczech i rodzimej Holandii gdzie supportował New Model Army, w nas z kolei na oświęcimskim Life Festivalu zagrał przed Peterem Gabrielem. Artysta jest obecnie w trakcie trasy po Polsce i z pewnością warto sprawdzić jak ten łagodny folk wypada na żywo.

Kiedy: 15.01 (czwartek)
Gdzie: Wrocław, klub Liverpool (ul. Świdnicka 37)
Start: 19:00
Wstęp: 10 zł

Kiedy: 16.01 (piątek)
Gdzie: Oborniki śląskie, Salonik 4 Muz (ul. Piłsudskiego 13)
Start: 18:30
Wstęp: 10 zł

Kiedy: 31.01 (sobota)
Gdzie: Katowice, Eureka Pub (ul. Św. Jacka 1a)
Start: 21:00
Wstęp: TBA

Kiedy: 26.02 (czwartek)
Gdzie: Łodź, Z Innej Beczki (ul. Moniuszki 6)
Start: 20:00
Wstęp: TBA

Kiedy: 27.02 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Zieleniak (ul. Zamieniecka 35)
Start: 20:00
Wstęp: TBA

Kiedy: 28.02 (sobota)
Gdzie: Siedlce, Pub Egoista (ul. Berka Joselewicza)
Start: 20:00
Wstęp: TBA

Kiedy: 26.03 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Meskalina (Stary Rynek 6)
Start: 19:00
Wstęp: 12 zł

Nie ma więcej wpisów