Szwedzka grupa The Amazing szykuje się do wydania pierwszego od czterech lat albumu. Następca „Gentle Stream” na sklepowe półki trafi już w następnym miesiącu, więc przyszedł czas na zaserwowanie przedsmaku wydawnictwa.

Album „Picture You” składać się będzie z dziesięciu utworów i zostanie wydany 17 lutego nakładem wytwórni Partisan Records. Jako pierwszy zaprezentowany został tytułowy, 9-minutowy utwór, który bardziej wpasowuje się w jesienne, aniżeli zimowe klimaty, jednak można usłyszeć, że nie bez powodu muzykę zespołu opisuje się jako indie/post rock/pop. Singiel składa się w dwóch części i to właście jego druga część zasługuje na uwagę. Nie jest, jak mogłoby się wydawać, to inny utwór, tylko swoista jam session, która hipnotyzuje nawiązując do nazwy zespołu – amazing.

Drugim singlem promującym wydawnictwo został „The Headless Boy”. Oprócz oczywistego skojarzenia z Prawie Bezgłowym Nickiem z „Harry’ego Pottera” kompozycja sprawia wrażenie zabawy w studio, gdzie improwizacja wyszła bardzo dobrze i dzięki niej powstał zmysłowy utwór. Chociaż po usłyszeniu „Picture You” ciężko wybrać faworyta, pewne jest, że album może okazać się niemałym arcydziełem.

Tracklista „Picture You” prezentuje się następująco:
1. „Broken”
2. „Picture You”
3. „Circles”
4. „Safe Island”
5. „To Keep It Going”
6. „Fryshusfunk”
7. „Tell Them You Can’t Leave”
8. „The Headless Boy”
9. „Captured Light”
10. „Winter Dress”

Nie ma więcej wpisów