Wejście w nowy rok jest zawsze ekscytującym przeżyciem, szczególnie dla fanów muzycznych doznań. Organizatorzy festiwali zaczynają powoli rzucać na stół pierwsze karty z nadchodzących line-upów. Z początkiem stycznia klasycznie przyszedł czas na ogłoszenia OFF Festivalu, który już utarł się jako kopalnia fantastycznych brzmień. Wielką zagadką rokrocznie jest to, jakie zespoły zawitają na scenie w Katowicach, a spekulacji na temat tego, kogo usłyszymy nie ma końca. Jedno jest pewne – zapowiada się wyjątkowa, jubileuszowa 10. edycja festiwalu w Dolinie Trzech Stawów.

Po wybiciu godziny 19 jak co tydzień w audycji GH+ w Radiowej Trójce przywitał nas głos Grzegorza Hoffmanna, który gościł dzisiejszego wieczoru dyrektora artystycznego festiwalu, Artura Rojka. Usłyszeliśmy najważniejsze informacje organizacyjne, co istotne w dacie wydarzenia pojawiły się drobne zmiany. Tegoroczna edycja odbędzie się od 7 do 9 sierpnia niezmiennie w Katowicach. Po tych ogłoszeniach przyszedł czas na najważniejszy punkt, usłyszenie 6 nazw wykonawców, których zobaczymy latem.

Grupą, która jako pierwsza pojawiła się na liście występujących jest GirlBand! Na scenie OFF Festivalu pojawią się również The Julie Ruin, wyczekiwany zespół Sunn O))) oraz grupa mająca za sobą wyśmienitą płytę, Run The Jewels. Z polskiej sceny muzycznej ogłoszeni zostali Jacek Sienkiewicz oraz Kristen.

Z dzisiejszym dniem pojawiły się w ogólnej sprzedaży karnety na festiwal w cenie 200 zł. Do 11 stycznia do północy dostępne były bilety Early OFF wyłącznie dla użytkowników OFF sklepu za atrakcyjne 140 zł.

Nie ma więcej wpisów