Styczeń w klubie Stodoła zdecydowanie będzie należał do kobiet. Na dobry początek roku dwa wydarzenia pełne damskich wokali, plastycznych melodii i muzycznych opowieści. Najpierw Panny Wyklęte / Wygnane zaprezentują swój słowno-muzyczny program, a później Marcelina zaprosi do swojego świata „Wschodów/Zachodów”.

Panny Wyklęte / Wygnane to wspólny projekt Fundacji Niepodległości, Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili polskie wokalistki, reprezentujące różnorodność stylową, ale wnoszące pierwiastek siebie do projektu. Na jedynym koncercie w Stodole zaprezentują materiał z wydanej w listopadzie minionego roku płyty „Panny Wyklęte Wygnane vol. 1”, która ma przybliżyć odbiorcy tematy zesłania, walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą.

Wśród zaproszonych artystek znalazły się m.in. Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Marika, Marcelina, zespół Dziewczyny, Ania Brachaczek, Kasia Malejonek i Angelika Korszyńska – Górny oraz Paresłów.

Kiedy: 15.01 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Batorego 10
Start: 19:00
Wstęp: 46 zł (stojące) / 76 zł (balkon)

Jeżeli komuś mało będzie Marceliny w projekcie Panny Wyklete / Wygnane tydzień później 21.01 będzie mógł zobaczyć ją z solowym materiałem na Open Stage.

Marcelina od kilku lat konsekwentnie i z powodzeniem buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Zaczynając w 2008 roku szybko narobiła szumu wokół siebie zajmując trzecie miejsce w programie Nowa Generacja. Po wydaniu w 2011 roku debiutanckiego krążka zaczęła zdobywać publiczność dając koncerty na największych festiwalach czy w kameralnych klubach.

W październiku 2013 roku Marcelina wydała drugi album zatytułowany „Wschody/Zachody”. Krążek zawiera 10 utworów i bonus track. I ten właśnie krążek artystka promować będzie podczas jesienno-zimowej trasy, w ramach której wystąpi w klubie Stodoła.

Kiedy: 21.01 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Batorego 10
Start: 19:00
Wstęp: 30 zł / 37 zł (stojące)

Nie ma więcej wpisów