Jak co roku podczas konferencji Eurosonic w Holandii przyznane zostały Europejskie Nagrody Festiwalowe. Dzięki mnogości imprez muzycznych w naszym kraju, rokrocznie w nominacjach Polska jest bardzo silnie reprezentowana. Tym razem na nominacjach się nie skończyło. W Kategorii Najlepszy Mały Festiwal roku 2014 zwyciężył Festiwal Tauron Nowa Muzyka!

W dziewięcioletniej historii imprezy jest to już trzecie takie wyróżnienie. W zeszłym roku na katowickich scenach ustawionych w fantastycznej scenerii Muzeum Śląskiego wystąpili między innymi Kelis, Elliphant, Years & Years, SOHNa czy Kelela. Pomimo dużych sukcesów na arenie międzynarodowej Tauron Nowa Muzyka nie dąży za wszelką cenę do podnoszenia frekwencji kosztem wartości artystycznej, stawiając na prezentowanie nam wysmakowanej mieszanki świeżych dźwięków. Niecierpliwie oczekujemy pierwszych ogłoszeń dotyczących nadchodzącej, jubileuszowej edycji festiwalu.

Tytułem Najlepszego Dużego Festiwalu ponownie został uhonorowany węgierski Sziget. Za najlepszy line-up uznano zeszłoroczny program festiwalu Glastonbury. Jak się okazuje, również rok 2014 należał do Arctic Monkeys. Brytyjczycy zostali uznani najlepszym headlinerem minionego roku, a ich kawałek „R U Mine” został okrzyknięty festiwalowym hymnem. Pełną listę laureatów prezentujemy poniżej:

Najlepszy Duży Festival – Sziget Festival (Węgry)
Najlepszy Średni Festival – Sea Dance Festival (Czarnogóra)
Najlepszy Mały FestivalFestiwal Tauron Nowa Muzyka (Polska)
Najlepszy Nowy Festival – Down The Rabbit Hole (Holandia)
Najlepszy Festival Pod Dachem – I Love Techno (Francja/Belgia)
Najlepszy Nowy Wykonawca – Stromae
Najlepszy Headliner – Arctic Monkeys
Hymn Festivalowy 2014 – Arcitc Monkeys – „R U Mine”
Najlepszy Line-up – Glastonbury Festival
Najlepszy Festival Według Artystów – Primavera Sound Festival
Najlepszy Promotor – Live Nation Belgia (Rock Werchter)

Nie ma więcej wpisów