Za nami rozdanie jednej z ważniejszych nagród filmowych – Złotych Globów 2015. Transmisję gali rozdania ściągają przez TV miliony miłośników kina. Wśród nich zawsze znajduje się czujna grupa, która oczekuje na wyniki w muzycznych kategoriach: najlepsza ścieżka dźwiękowa i najlepsza piosenka filmowa.

W tym roku w kategorii Best Original Song zwyciężyła kompozycja „Glory” Johna Legenda i Common do filmu „Selma”. Nominowani w tej kategorii byli również Lana Del Rey z utworem „Big Eyes” do filmu o takim samym tytule, Lorde z piosenką „Yellow Flicker Beat” do „The Hunger Games: Mockingjay”, Patti Smith i Lenny Kaye „Mercy Is” do filmu „Noah” oraz trio Sia Furler, Greg Kurstin i Will Gluck z utworem „Oportunity” do „Annie”.

Z kolei kategoria Best Score należała do Johana Johannssona za muzykę do filmu „The Theory of Everything”. Johannsson pokonał tym samym nominowanych: Alexandre Desplata za muzykę do „The Imitation Game”, Trenta Reznora i Atticusa Ross za „Gone Girl”, Antonio Sancheza za film „Birdman” oraz mistrza gatunku Hansa Zimmera za „Interstallar”.

Zwycięski soundtrack do posłuchania poniżej.

Nie ma więcej wpisów