Tomasz Organek latem zeszłego roku ruszył na wschód, na Podlasie. „Miało być głupio. Byle gdzie, na łeb, na szyję, byleby grać. I zagraliśmy. Ale głupio nie było. Było prawdziwie i zjawiskowo.”

Tymi słowami Organek opisuje Głupi Tur, czyli trasę po obszarach, z których sam pochodzi, a o których wielu artystów zupełnie zapomniało i notorycznie zapomina. Ta niezwykła trasa koncertowa rozpoczęła się w Raczkach – rodzinnym mieście Tomasza, im dalej tym ciekawiej – muzycy zagrali między 15 sierpnia a 1 września w pubach, świetlicach wiejskich, ośrodkach kultury, na małych drewnianych scenach, w muszlach koncertowych… Całość trasy obejmowała dziesięć miejscowości wzdłuż wschodniej granicy Polski.

„Surowość miejsc, w ogromnej większości nietkniętych nowoczesnością i szczerość ludzi z wyboru żyjących na krańcach świata, do którego przywykliśmy, okazały się oczyszczające. Zrobiliśmy mądrze, nie głupio” – pisze Organek na swoim profilu na portalu Facebook.

W trakcie trasy powstał szereg niezwykłych dźwiękowych relacji, spontanicznie nagranych po koncertach z trasy Głupi Tur, które można znaleźć na Soundcloudzie Organka. Prawdziwą niespodzianką dla fanów muzyka, ale także dla fanów samej muzyki jest powstały film dokumentalny opisujący ten koncertowy eksperyment – bo ciężko taką wyprawę nazwać inaczej w czasach, w których najbardziej liczy się zysk. Tu najważniejsze były emocje i maksymalne zmniejszenie dystansu pomiędzy artystą a słuchaczem. Film produkcji FILM TANK Production, który możecie obejrzeć poniżej, zostanie także wyemitowany na antenie TVP KULTURA 24 stycznia o godzinie 13:45 oraz 28 stycznia o godzinie 13:30.

Teraz przyszedł czas na kolejną część trasy promującej debiutanckie wydawnictwo muzyka – Organek w 2015 roku. W jej ramach Tomasz wraz z zespołem zagra 12 koncertów w największych miastach Polski. Jeżeli sam film was nie przekonuje, mogę zapewnić, że Organek na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na wszelkich nagraniach, dlatego z czystym sumieniem i ciągłym zachwytem po ostatnim poznańskim koncercie artysty – polecam! Oto pełna lista planowanych koncertów:

23.01 – Poznań – Scena na Piętrze
24.01 – Bydgoszcz – Miejskie Centrum Kultury
25.01 – Gniezno – Młyn
01.02 – Sopot – Sfinks 700
05.02 – Warszawa – Stodoła
06.02 – Elbląg – Mjazzga
07.02 – Białystok – Zmiana Klimatu
08.02 – Olsztyn – Andergrant
12.02 – Wrocław – Stary Klasztor
13.02 – Katowice – HighWay Club
14.02 – Kraków – Zaścianek
12.03 – Toruń – Lizard King

Nie ma więcej wpisów