Czy największe hity Disclosure – nagrane z Samem Smithem „Latch”, Elizą Doolittle „You And Me” czy Aluną Francis „White Noise” mogą być plagiatem? Jak się okazuje, istnieje takie prawdopodobieństwo. Historia dosyć abstrakcyjna, jednak póki co zarzuty są poważne.

Sprawczynią całego zamieszania okazuje się być nieznana songwriterka Katie Farrah Sopher, która domaga się swoich praw, oskarżając przy tym Dislclosure i AlunaGeorge o plagiat. Teksty wspomnianych utworów, a także „Attracting Flies” Aluny pochodzić mają z jej notesu, który został skradziony w 2009 roku. W tym momencie cała historia zaczyna przybierać jeszcze więcej dramatyzmu i nieprawdopodobnego obrotu.

„Jakim cudem teksty trafiły do tych artystów?” – zapytacie. Jak się okazuje, ów kajecik z tekstami skradziony został przez… jej ex chłopaka Seana Sawyersa, który w akcie zemsty za rzekome zdradzanie miał dopuścić się jego sprzedaży. Stworzone przez Katie dzieła miały być odzwierciedleniem związku z Sawyerem i doświadczonej w tym czasie przemocy i znęcania się fizycznego oraz psychicznego. Swayer odpiera zarzuty: „Nie ma krzty prawdy w roszczeniach w stosunku do mnie. Nigdy nie widziałem notesu, o którym wspomina powód… nie mógłbym zatem popełnić zarzucanych szkód, kradzieży, naruszenia praw autorskich”.

Oskarżeni artyści poproszeni o komentarz jak na razie sprawy nie komentują.

Nie ma więcej wpisów