Islandzki zespół Rökkurró wyruszył na początku tego roku w trasę koncertową po Europie, aby promować wydany w zeszłym roku album pt. „Innra”. To pierwsze wydawnictwo grupy, na którym pojawiają się angielskie teksty, a zmiany dosięgnęły również warstwę muzyczną, w której dzięki syntezatorom więcej przestrzeni otrzymały dźwięki elektroniczne. Krążek ukazał się dokładnie 27 października.

Mimo islandzkiego pochodzenia Rökkurró serwują nam o wiele cieplejsze dźwięki niż pozostałe formacje z tego owianego szczególną aurą kraju. Na ich koncie znajdują się już trzy długogrające krążki, ale ich kariera nabrała tempa po wspólnej trasie koncertowej z Ólafurem Arnaldsem. Zresztą grupa to ulubieńcy takich muzyków jak właśnie wspomniany Ólafur, czy Jónsi – znany wszystkim miłośnikom islandzkiego chłodu lider grupy Sigur Rós.

Zespół supportować będzie duet, który wspólną muzyczną drogę rozpoczął w czerwcu ubiegłego roku – pochodzący ze Śląska projekt Coals. Kasia i Łukasz muzycznie przypominają nieco The Dumplings jednak ich melodie mają w sobie większe pokłady melancholii i spokoju. Ich występ będzie doskonałym uzupełnieniem wieczoru.

Już jutro Islandczycy i duet Coals zagrają w stolicy wielkopolski w Klubie pod Minogą. Warto dodać, że poznański koncert Rökkurró to jedyny koncert w Polsce podczas całej trasy koncertowej.

Kiedy: 20.01. (wtorek)
Gdzie: Poznań, Klub Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8)
Start: 20:00
Bilety: 25 zł / 30 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów