Przez ostatnie kilka lat Mew raczej nie można było zaliczyć do grona najaktywniejszych zespołów. Informacje o ich działalności studyjnej były tak szczątkowe, że nietrudno było o nich zapomnieć. Na szczęście cisza nie oznaczała próżności.

Po 5 latach od wydania ostatniego albumu „No More Stories Are Told Today” przyszedł czas na pierwszy muzyczny odzew duńskiej kapeli. Wraz z udostępnieniem pierwszego nowego utworu Mew ujawniają szczegóły dotyczące kolejnego longpleya. Szósty w ich dorobku album o wymownym tytule „+-” ma pojawić się dokładnie 27 kwietnia. Znajdzie się na nim 10 premierowych utworów, w tym singiel „Satellites”.

Po prawie czterominutowej zapowiedzi jednego można być pewnym – Mew nie wyszli z formy i nie zgubili po drodze zdolności do tworzenia plastycznych melodii, przepełnionych charakterystycznym wokalem Jonasa Bjerre. W ich muzyce wciąż można odnaleźć delikatne, czasem przeszywające i przestrzenne dźwięki. Zdaje się, że po kilku latach muzycznego niebytu, w ich głowach pojawiło się kilka świeżych pomysłów na stworzenie czegoś nowego. Jeżeli cały album będzie brzmiał równie dobrze, co singiel „Satellite”, to wiosną do życia będziemy budzić się przy dźwiękach Mew.

Nie ma więcej wpisów