Legenda, której dyskografię zamyka wydany w 2005 roku album „Waiting for the Siren’s Call” zapowiada nagranie nowej płyty. Muzycy New Order, bez Petera Hooka, którego zastąpił Tom Chapman, przyznali w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, że już podpisali kontrakt z Mute Records, owa jest także o pracy w studiu, jednak nie padła żadna przybliżona data wydania nowego materiału.

Powrotem grupy w 2011 roku w obecnym składzie wielu fanów było wręcz zawiedzionych, gdyż nie wyobrażali sobie oni funkcjonowania zespołu bez Petera Hooka (kapelę aktualnie tworzą: Bernard Sumner, Stephen Morris, Gillian Gilbert, Phil Cunningham oraz Tom Chapman). Sami muzycy mówią otwarcie, że teraz z instrumentalistów przerodzili się także w kompozytorów, a nowy materiał określają jako „ciężkie elektroniczne brzmienie wzbogacone o melodyjne gitary i orkiestrowe wyczucie”.

Nowe wydawnictwo będzie dziesiątym studyjnym albumem New Order, w 2013 roku fani otrzymali krążek „Lost Sirens”, na który złożyły się utwory, które które nie trafiły na wydany osiem lat wcześniej wspominany album „Waiting for the Siren’s Call”. Do tej pory fani na koncertach mieli okazję usłyszeć niektóre nowe kompozycje – choćby kawałek pt. „Plastic” czy „Singularity”.

New Order powstał w Manchesterze krótko po rozpadzie Joy Division, kiedy w 1980 roku lider grupy Ian Curtis popełnił samobójstwo. Pozostali muzycy wraz z grającą na klawiszach Gillian Gilbert zaczęli tworzyć nowe kompozycje łącząc charakterystyczne gitarowe brzmienie z syntezatorami. Przez lata funkcjonowania zdobyli rzesze wiernych fanów i stali się jedną z ikon angielskiej muzyki rozrywkowej.

Nie ma więcej wpisów