Przez ostatnie kilka lat obecności na scenie ambientowej Burial otoczył się aurą tajemniczości i do perfekcji opanował zdolność zaskakiwania w najmniej oczekiwanych momentach. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy znów wyjdzie z podziemi i zaskoczy nową kompozycją.

Bez zbędnych zapowiedzi wypuszcza właśnie kolejny singiel zatytułowany „Temple Sleeper”. Krótki, bo niespełna trzyminutowy, pulsujący utwór przypominający soundtrack do gry komputerowej pochodzi z 51-minutowego remixu Dusk and Blackdown. To pierwsze oficjalne wydawnictwo od czasu pojawienia się kawałka „Lambeth” na kompilacji „Hyperdub 10.4″ z okazji 10. urodzin wytwórni. Jednostronny singiel ukaże się w postaci białego winyla oraz MP3 nakładem Keysound.

To pierwszy efekt współpracy z tym lebelem. Wcześniej William Bevan prawdopodobnie pracował z duetem Dusk and Blackdown przy ich singlu „High Road”, jednak nie zdradzał szczegółów na ten temat. Biorąc pod uwagę wypuszczane w ostatnim czasie jedynie pojedyncze utwory w postaci singli można spodziewać się wkrótce pełnej EP-ki. Być może ujawnienie tak krótkiego fragmentu remixu jest zapowiedzią czegoś większego, nad czym brytyjski producent właśnie pracuje?

Nie ma więcej wpisów