Niedawno grupa The Vaccines poinformowała o tym, że jest w trakcie pracy nad nowym albumem, podając przy tym kilka tytułów utworów, które ukażą się na nowym wydawnictwie. Parę dni temu ukazał się jeden z nich – „Handsome”, do którego stworzono także teledysk. Dziś Brytyjczycy postanowili zdradzić więcej szczegółów.

Nowa płyta nosi tytuł „English Graffiti”. Pierwszym kawałkiem, który powstał podczas pracy nad nowym krążkiem był „Want You So Bad”, i jak twierdzi wokalista, jest to bardzo miłosna piosenka o seksownym brzmieniu. Z kolei Utwór „Dream Lover” to według wszelkich zapewnień najlepsza piosenka, jaką zespół kiedykolwiek stworzył. Justin Young opisuje ją jako potwora siedzącego w jego głowie. Najciekawszym wydaje się jednak „Radio Bikini” opowiadające o testach broni jądrowej na wyspie Bikini, a sam kawałek jest odpowiedzią na piosenkę Dead Kennedy’s o tytule „Holiday in Cambodia”.

Brytyjczycy wyjaśnili również tytuł nowego wydawnictwa, który pochodzi z jednego z artykułów The New York Times, opowiadającym o globalizacji. „English Graffiti” będzie następcą „Come Of Age” pochodzącego z 2012 roku i zarazem trzecim studyjnym albumem w karierze The Vaccines.

Nie ma więcej wpisów