Ta belgijska grupa dała się poznać polskim fanom, kiedy w październiku 2013 roku supportowali zespół Editors podczas ich trasy koncertowej. Długo nie musieliśmy czekać na ich powrót – Balthazar został bardzo ciepło przyjęty w kraju nad Wisłą i zaledwie cztery miesiące później przyjechali zagrać dwa własne koncerty – w Poznaniu i Warszawie.

Od jakiegoś czasu na ich profilu na Instagramie pojawiały się zdjęcia ze studia, które były oczywistą zapowiedzą pojawienia się nowego materiału, zespół ogłosił też pierwsze koncerty w Europie (niestety Polski jeszcze nie ma na tej liście). Dotychczas grupa ma na swoim koncie dwa albumy – „Applause” z 2010 roku, oraz wydany dwa lata później krążek „Rats”.

Dziś światło dzienne ujrzał pierwszy singiel promujący najnowsze dziecko Balthazara – kawałek pt. „Then What”. Album, który piosenka zapowiada ukaże się 30 marca, na oficjalnej stronie zespołu już ruszyła przedsprzedaż, a krążek nosi tytuł „Thin Walls”. Nie ma tu muzycznej rewolucji – jest dobry, melodyjny Balthazar jakiego znamy – szykuje się świetny album, posłuchajcie sami.

Nie ma więcej wpisów