Eteryczna, hipnotyczna i intrygująca. Artystka obdarzona wyjątkowym wyczuciem rytmu i doskonale lawirująca między soulem, R’n’B a hip hopem już wiosną zaprezentuje swój nowy materiał.

Nneka brytyjskie listy przebojów zawojowała w 2008 roku utworem „Heartbeat”. Już wtedy wiadomo było, że dopiero się rozkręca i poszukuje swojego sposobu na wykorzystanie zjawiskowego głosu. Teraz powróci z kolejnym albumem, nad którym właśnie skończyła pracę. Krążek zatytułowany „My Fairy Tales” na sklepowych półkach pojawi się 2 marca.

Nigeryjska artystka znana jest przede wszystkim ze swojego ekspresyjnego wokalu, który stawią ją obok takich wokalistek jak Neneh Cherry, Erykah Badu czy Lauren Hill. Na nadchodzący albumie Nneka koncentruje się na swoich korzeniach. W dojrzalszej niż dotychczas warstwie tekstowej porusza tematy sytuacji politycznej w Delcie Nigru oraz podróży do wnętrza siebie. Do współpracy nad warstwą muzyczną zaprosiła Jamesa „Bonzai” Caruso znanego z miksu Method Man ft. Mary J. Blige – „You’re All I Need” oraz pracy z Damianem Marleyem. To jemu powierzyła mix materiału.

Wiosną Nneka wyrusza w trasę koncertową, by promować swoje nowe dzieło. W Polsce pojawi się 19 kwietnia w gdańskim klubie B90, a dzień później w warszawskiej Proximie. Pierwszym video promującym album „My Fairy Tales” jest teledysk „Book of Job” do obejrzenia poniżej.

Nie ma więcej wpisów