Dwa miesiące dzielą nas od wydania pierwszego od sześciu lat nowego albumu mistrzów brytyjskiej muzyki elektronicznej. o pierwszej zapowiedzi w postaci singla „Nasty, Nasty” przyszedł czas na drugą równie mocną odsłonę.

Kilka tygodni temu The Prodigy zapowiadało, że przygotowywany materiał na nową płytę będzie skrajnym połączeniem elektronicznych, ciężkich, syntezatorowych elementów z rockowym, gitarowym hałasem. Słowa dotrzymują i udostępniają drugi, tytułowy singiel z nadchodzącego krążka „The Day Is My Enemy”. Duszny, momentami dupstepowy kawałek oparty na gęstym bicie, zawiera w sobie niemal wszystkie najbardziej charakterystyczne dla ich muzyki elementy. Wypracowany przez lata unikatowy styl z każdym kolejnym albumem staje się coraz lepszy, dzięki czemu The Prodigy nie wypada z czołówki najlepszych kapel sceny elektronicznej.

„The Day Is My Enemy” na rynku pojawi się 30 marca. Dwupłytowe wydawnictwo będzie zawierało 14 premierowych utworów. Gościnny udział w nagraniach wzięli także Sleaford Mods i Flux Pavilion. Poniżej do posłuchania tytułowy singiel wraz z video.

Nie ma więcej wpisów