Ogłoszony wczoraj gość Open’era, którym przypomnijmy jest Hozier, wzbudził niemałe, czasem bardzo skrajne uczucia. Od histerycznego szczęścia, po jawne niezadowolenie z powodu umieszczenia „gwiazdy jednej piosenki” na scenie głównej. Warto tutaj przypomnieć o zmianie organizacyjnej, którą Mikołaj Ziółkowski zapowiedział jeszcze w grudniu zeszłego roku. Podczas edycji 2015 scena główna dedykowana jest w całości wykonawcom popularnym w dosłownym tego słowa znaczeniu. Scena namiotowa oraz powiększona Alter natomiast gościć będą artystów szeroko pojętej alternatywy. Ci pierwsi ogłaszani mają być za pośrednictwem mediów społecznościowych, drudzy zaś na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Dzisiejszego wieczoru z radiowych głośników znów popłynął głos Mikołaja Ziółkowskiego. Przygotował dla nas nową dawkę interesujących i nietuzinkowych dźwięków, które zagoszczą w lipcowe wieczory na gdyńskich scenach. Do line’upu Open’er Festival dołączają:

Kendrick Lamar – po dwóch latach sensacja świata hip-hopu powraca do Polski. Nie będę ukrywał emocji, to świetne ogłoszenie i gwarancja genialnego koncertu. Amerykanin pojawi się promując najnowszy album, który zwiastuje singiel „i”.

Thurston Moore – lider Sonic Youth i jego gitarowe granie zagoszczą na powiększonej Alter Stage.

Chet Faker – tego Pana chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Spełni nasz sen i odwiedzi Flume’a na scenie?

Powyższa trójka na plakacie znajdzie się obok St. Vincent, Kasabian, alt-J, Swans, Flume, Toma Odella, Jonny’ego Greenwooda, Eagles of Death Metal , José Gonzáleza oraz The Dumplings.

Nie ma więcej wpisów