Holenderska grupa Dope D.O.D. wraca do Polski! Panowie zagrają w Polsce trzy koncerty:

12 lutego – Kraków (Fabryka)
13 lutego – Katowice (MegaClub)
14 lutego – Warszawa (ISKRA)

Grupę Dope D.O.D. współtworzy trzech raperów – Dopey Rotten, Jay Reaper i Skits Vicious, którzy wspomagani są przez Petera Songolo. Kariera zespołu rozpoczęła się na dobre w styczniu 2011 roku, kiedy do sieci trafił klip do nagrania „What Happened”. Sukces teledysku pozwolił grupie na wydanie EP-ki zatytułowanej „The Evil”, a później albumu „Branded”.

Produkcje zespołu łączą w sobie afrykańskie brzmienia, futurystyczne bity i agresywną nawijkę, co wpłynęło na wyklarowanie własnego, niepodrabialnego stylu.

W 2013 roku ukazał się kolejny album zespołu, a usłyszeć na nim można fantastycznych gości, m.in. Redmana, grupę Onyx czy Seana Price’a. Za muzyczną warstwę produkcji odpowiadają nie tylko wspomniany już Peter Songolo, ale również ChuBeats, Maztek, Bong Ra oraz Nightwatch z zespołu Noisia. Krążek „Da Roach” jest wydawnictwem, na którym nacisk położono na współczesne brzmienie z gatunku hardcore hip-hop. Kawałki łączą w sobie elementy m.in. nurtów drum’n’bass, dubstep czy jungle.

W kwietniu 2014 roku do sprzedaży trafił album grupy, zatytułowany „Master Xploder”.

Polskie koncerty będą promować najnowsze wydawnictwo Holendrów – EP-kę zatytułowaną „Ugly”. Jej premiera również w lutym.

Kiedy: 12.02 (czwartek)
Gdzie: Kraków, Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: godz. 20.00
Wstęp: 39zł / 49zł / 59zł

Kiedy: 13.02 (piątek)
Gdzie: Katowice, MegaClub (ul. Żelazna 15)
Start: godz. 21.00
Wstęp: 39zł / 49zł / 60zł

Kiedy: 14.02 (sobota)
Gdzie: Warszawa, ISKRA Pole Mokotowskie (ul. Wawelska 5)
Start: godz. 21.00
Wstęp: 39zł / 49zł / 59zł

Nie ma więcej wpisów