Wystarczyło napisać trzy słowa, by postawić na równe nogi fanów Gorillaz. Po wymownym komunikacie Yes Gorillaz Returns, który pojawił się na instagranie Jamiego Hewletta, współtwórcy grupy Gorillaz, który stworzył kultowe już, komiksowe postacie tworzące wizerunek bandu, wszystko stało się jasne.

Pierwsze informacje na temat domniemanego powrotu grupy pojawiły się podczas rozmowy w „The Sydney Morning Herald” z Damonem Albarnem, założycielem zespołu. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Gorillaz jest na etapie reaktywowania się i planowo nowy album powinien pojawić się już 2016 roku. Post, który udostępnił Hewlett jest tylko potwierdzeniem, że praca nad piątym studyjnym wydawnictwem wre. Przypomnijmy, dyskografię zespołu zamyka album „The Fall” z 2010 roku.

Grupa przyzwyczaiła nas do niebanalnego materiału, a po tak długiej przerwie zagadką jest co przygotują tym razem. Zeszłoroczny album Damona Albarna często znajdował się na podsumowaniach najlepszych płyt 2014 roku, co może być tylko podpowiedzią, w jak świetnej kondycji jest artysta.

Nie ma więcej wpisów