Coraz częściej dowiadujemy się o nowych zespołach, które stawiają pierwsze kroki w muzycznym przemyśle. Tym bardziej cieszy wiadomość o zainicjowaniu działalności nowego polskiego net-labelu, którego głównym celem jest promowanie muzyki/artystów z gatunku elektronicznej/klubowej. Powitajcie Anse Records.

Prężnie działa już łódzka wytwórnia Brennnessel czy Otake Records, a od 2 lutego oficjalnie działalność rozpoczyna net-lebel Anse Records. Głównym założeniem nowo powstałej wytwórni jest promowanie polskich artystów tworzących muzykę elektroniczną. Wydawnictwa za pośrednictwem Anse Records muzyka to dobrze wyselekcjonowane produkcje ubrane w ładną grafikę i fajne remiksy – całkowicie za darmo.

W katalogu artystów Anse Records na obecną chwilę znajdziemy trzech przedstawicieli muzyki elektronicznej:

Biernaski – DJ i producent muzyki elektronicznej, pochodzi z Częstochowy i tworzy muzykę od 2003 roku. Swoje wcześniejsze produkcje wydawał pod szyldem „Michell phunk”, współpracował z takimi wytwórniami jak Brennnessel, Seek, On The Fruit czy Formule records szukając swojego stylu i zbierając muzyczne doświadczenie.

NO DRAMA – duet tworzy dwóch uznanych muzyków, Igor Fleiszer (znany również z LastRobots) i Bartłomiej Kaliś. Historia ich znajomości sięga mrocznych lat szkoły podstawowej, kiedy wspólnie grali w grunge’owej kapeli. NoDrama w swojej twórczości stawia na groove. Igor i Bartek, jako wychowani w latach 80-tych, podkreślają swoją fascynację disco i funkiem, umiejętnie łącząc ją ze świeżymi trendami w muzyce house.

Gazella – producent i remikser ze Śląska działający na scenie muzyki elektronicznej od kilku lat. Czerpie inspirację z synth-popowej klasyki, łącząc melodyjną nostalgię z taneczną energią. Jego autorski materiał oraz remiksy wydawane były przez takie labele jak Brennnessel, Radio Bongo, Cowsheed Records czy Seek Records. Remiksował m.in. Fair Weather Friends, Ramona Rey, Ścianka, Me Myself And I oraz Sísý Ey.

Pierwsze wydawnictwo sygnowane Anse Records ukaże się 24 lutego. EP-ka „In The Moonlight” Biernaskiego zawiera dwa nowe utwory z gościnnym udziałem wokalisty Radka Rejsela i remixy takich producentów jak No Drama i Gazella. Spodziewajcie się dużej dawki pozytywnej energii i tanecznych dźwięków.

Nie ma więcej wpisów