Panowie z The Afghan Whigs intensywnie nadrabiają zaległości, które powstały przez jedenaście lat ich nieobecności na scenie. Powrócili nagle w 2012 roku od razu zajmując wysokie miejsca na plakatach wielu muzycznych imprez. To, co wydawało się być tylko powrotną trasą koncertową okazało się być pełnoprawną reaktywacją. Jej efektem jest wydany w zeszłym roku album „Do to the Beast”.

Materiał, który znalazł się na płycie to efekt zabawy stylami. Pod ogólną metką rocka alternatywnego kryje się tutaj mieszanka hard rocka oraz klasycznego soulu. Wydaje się to dość egzotyczne połączenie, które w tym wypadku świetnie zdaje egzamin serwując słuchaczowi oddziałujące na każdy neuron dźwięki. „Do to the Beast” uznawane jest za powrót do korzeni Amerykańskiego zespołu.

The Afghan Whigs intensywnie promują swoje ostatnie wydawnictwo. Podczas zeszłorocznej, letniej trasy festiwalowej zawitali również nad polskie morze. Tam na namiotowej scenie Open’era zagrali koncert przez wielu zaliczany do ścisłej czołówki poprzedniej edycji imprezy. Nic więc dziwnego, że organizatorzy postanowili zaprosić ich ponownie do Polski. The Afghan Whigs zagrają 14 lutego w krakowskiej Fabryce i dzień później, 15 lutego w warszawskim Basenie. Szykują się rockowe walentynki.

Kiedy: 14.02 (sobota)
Gdzie: Kraków, Klub Fabryka, ul. Zabłocie 23
Wstęp: 109 zł

Kiedy: 15.02 (niedziela)
Gdzie: Warszawa, BASEN, ul. Konopnickiej 6
Wstęp: 109 zł

Nie ma więcej wpisów