Pochodzą z Katowic, inspirują się muzyką islandzką, a ich utwory na wskroś wypełniają emocje. JÓGA od kilkunastu miesięcy funkcjonuje w świadomości wielu polskich fanów, którzy w muzyce poszukują spokoju i refleksji – Kamil i Rafał są świetni w przekazywaniu takich właśnie bodźców.

Debiutancka EP-ka zatytułowana „Skin” ukazała się pod koniec października minionego roku. Sześć utworów wyprodukowanych przez Maćka Sawocha to podróż w niezwykle magiczny klimat. Precyzyjnie dopracowane kompozycje sprawiają, że duet JÓGA mocno zaznacza swoją pozycję na alternatywnej scenie muzycznej w naszym kraju.

Zagłosuj na duet JÓGA w plebiscycie Artysta miesiąca: Luty 2015 >>>

1. Kim jesteście?

Ciężko nam samym określić kim jesteśmy. Myślimy, że sami do końca tego nie wiemy. Wszystko jest zależne od dnia, pogody, pory roku i tego co się wokół nas dzieje. Oboje urodziliśmy się w Katowicach i znamy się już prawie 15 lat. JÓGA zrodziła się w naszych głowach w 2013 roku. Od tego czasu tworzymy muzyke i gramy koncerty. W październiku 2014 roku wydaliśmy naszą debiutancką EP-kę „Skin” a aktualnie pracujemy nad materiałem na płytę.

2. Co i w jaki sposób tworzycie?

Tworzymy muzyke elektroniczną opierającą się głownie na gitarze basowej , mocnych bitach i syntezatorach. Nie chcemy jednak wykluczać z naszej muzyki żywych instrumentów dlatego w naszych utworach można usłyszeć także gitarę akustyczną. Staramy się cały czas rozwijać muzycznie, dlatego w przyszłości na pewno będziemy eksperymentować z innymi instrumentami i brzmieniami. Jak będzie brzmieć muzyka JÓGI za kilka lat, albo nawet miesięcy? Nie wiemy.

3. Kim/czym się inspirujecie?

Inspiracją może być dla nas wiele rzeczy. Katowice, miasto w którym mieszkamy, ma na nas duży wpływ. Wszystko co się dzieje na ulicach tj. spieszący się ludzie, samochody, tramwaje, architektura działa na nas w jakiś sposób inspirująco. Inspiruje nas także muzyka innych artystów, jednak jest dla nas bardziej bodźcem do tworzenia – staramy się nie kopiować wcześniej zasłyszanych rzeczy. Ostatnio słuchamy dużo FKA twigs, Ratatat, The Knife, How To Dress Well, a nawet Ariany Grande. 🙂

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Najważniejsze w tworzeniu są dla nas emocje. Muzyka którą tworzymy jest odzwierciedleniem tego co czujemy w danym momencie/okresie. Doświadczenia i rzeczy z którymi się zmagamy mają bardzo duży wpływ na brzmienie naszej muzyki , co sprawia, że nasze utwory mają dla nas sentymentalne znaczenie i przypominają nam o tym co jest już za nami. Bardzo cenimy sobie kontakt z naszymi słuchaczami. Kochamy grać koncerty. Cieszymy się, że możemy być częścią trasy koncertowej zespołu Fair Weather Friends oraz możemy zdradzić, że dostaliśmy możliwość zagrania na Spring Break’u w Poznaniu podczas którego wystąpi jeden z naszych ulubionych zespołów Years & Years. 🙂

5. Jeśli nie muzyka to…?

To nic.

Nie ma więcej wpisów