Fani Modest Mouse nie mają lekko. Najpierw zespół zrobił sobie naprawdę długą przerwę od nagrywania. Ostatni długograjacy album „We Were Dead Before the Ship Even Sank” miał swoją premierę w 2007 roku. Dwa lata temu zapowiedzieli wielki powrót z nowym materiałem i trasą koncertową, żeby ostatecznie odwołać obie te sprawy, ponoć w celu dopracowania płyty. Teraz, kiedy premiera najnowszego wydawnictwa „Strangers to Ourselves” wydaje się być na wyciągnięcie ręki, znów została przesunięta.

Na szczęście tym razem, jest to zaledwie dwutygodniowa zmiana z 3 na 17 marca 2015. Na osłodę tego oczekiwania zespół zaprezentował swoim fanom dwie niespodzianki. Do wcześniej ujawnionych kawałków oraz dołączył kolejny. „The Best Room” to piosenka politycznie zaangażowana z dźwiękami charakterystycznymi dla ostatnich dokonań Amerykanów. Tekst odnosi się do rozkładu zachodniej cywilizacji.

Modest Mouse w 2013 roku, kiedy odkładali trasę zapowiedzieli, że wrócą do wszystkich miejsc, które mieli wówczas zaplanowane. Był wśród nich również Open’er Festival. Zespół na razie milczy na temat koncertowej promocji nowego wydawnictwa. Czy Modest Mouse wystapią w tym roku w Gdyni? My w Music Is cały czas wierzymy, że tak.

Tracklista „Strangers to Ourselves”:
1. “Strangers To Ourselves”
2. “Lampshades On Fire”
3. “Shit In Your Cut”
4. “Pistol (A. Cunanan, Miami, FL. 1996)”
5. “Ansel”
6. “The Ground Walks, With Time In A Box”
7. “Coyotes”
8. “Pups To Dust”
9. “Sugar Boat”
10. “Wicked Campaign”
11. “Be Brave”
12. “God Is An Indian And You’re An Asshole”
13. “The Tortoise And The Tourist”
14. “The Best Room”
15. “Of Course We Know”

Nie ma więcej wpisów