Zdobywcy ostatniej Mercury Prize nie spoczywają na laurach. Właśnie zapowiedzieli nowy album. Nie jest to jedna z tych, rzuconych mimochodem informacji o premierze „jakoś w tym roku”. Następca nagrodzonego „Dead” ma już tytuł, tracklistę oraz datę wydania. Udostępniony został pierwszy singiel promujący nadchodzący materiał Young Fathers.

„White Men Are Black Men Too” trafi do naszych rąk już 6 kwietnia. Album powstawał w 2014 roku, kiedy to trio z Edynburga byli w trasie promującej ich debiutancki longplay. Jak sami mówią, nagrywali wszędzie, gdzie tylko było to możliwe, w pokojach hotelowych, salach prób, studio w Londynie oraz piwnicy w rodzinnym mieście.

Panowie zdają sobie sprawę, że tytuł płyty może wzbudzać niemałe kontrowersje, bronią go jednak pytając, dlaczego mielibysmy nadal poruszać pewne tematy za zamkniętymi drzwiami zamiast stawiać im czoła. Ta płyta jest ich głosem w walce o równość. Ich własną interpretacją tego, jak powinna brzmieć muzyka pop. Jak sami mówią, nigdy nie tworzyli muzyki ani tekstów po to, żeby kogoś zadowolić, dlaczego więc mieliby zaczać to robić teraz.

Singlem promującm wydawnictwo jest kawałek „Rain or Shine”. Tuż po premierze „Whie Men Are Black Men Too” Young Fathers ruszają w trasę koncertowę zaczynająć w Stanach Zjednoczonych. Można się domyślać, ze w letnim sezonie festiwalowym będą przebywać w Europie. Miejmy nadzieję, że w ziązku z tym zawitają do Polski.

Tracklista:
1. Still Running
2. Shame
3. Feasting
4. 27
5. Rain Or Shine
6. Sirens
7. Old Rock n Roll
8. Nest
9. Liberated
10. John Doe
11. Dare Me
12. Get Started

Nie ma więcej wpisów