Po znakomicie przyjętym koncercie na zeszłorocznym Soundrive Festivalu Unknown Mortal Orchestra zyskało w naszym kraju sporą grupę fanów. Amerykańsko – nowozelandzka grupa właśnie przygotowuje swój nowy album.

Trzeci krążek ma pojawić się dokładnie 26 maja nakładem wytwórni Jagjaguwar. Album zatytułowany „Multi-Love” będzie zawierał 9 utworów, a promuje go utwór o takim samym tytule. W krótkim komunikacie prasowym, frontman Ruban Nielsen napisał:
Dobrze jest sprzeciwiać się typowemu postrzeganiu artysty w dzisiejszych czasach, jako kuratora. To płyta o byciu kimś więcej, kimś, kto sprawia, że pewne rzeczy dzieją się w konkretny sposób. Budowanie starych syntezatorów i przywracanie ich do życia, tworzenie dźwięków, które są zupełnie inne. Myślę, że to bardziej wywrotowe.

Sądąc po udostępnionym pierwszym singlu, Unknown Mortal Orchestra znane z tworzenia spokojnych, nostalgicznych, ale jednocześnie bogatych kompozycyjnie utworów raczej nie zamierza diametralnie zmieniać swojego brzmienia. Wciąż w ich muzyce można odnaleźć całą masę ciszy, akustycznej głębi i kołyszącej rytmiki.

Tracklista „Multi-Love”:

01 Multi-Love
02 Like Acid Rain
03 Ur Life One Night
04 Can’t Keep Checking My Phone
05 Extreme Wealth and Casual Cruelty
06 The World Is Crowded
07 Stage or Screen
08 Necessary Evil
09 Puzzles

Nie ma więcej wpisów