Jego kilkuletnia obecność na scenie muzycznej sprawiła, że polski jazz nabrał owego wymiaru. To artysta, któremu z powodzeniem udało się połączyć wymagający charakter gatunku z przystępnością brzmienia. Po listopadowej międzynarodowej trasie koncertowej, kwintet Wojtka Mazolewskiego znów rusza w trasę promować najnowszy album zatytułowany „Polka”.

Jesienią WMQ zaprezentował się przed publicznością m.in. w Niemczech, Czechach i na Węgrzech. W lutym muzycy pojawią się jeszcze w kilku polskich miastach. Muzyka z „Polki” to swego rodzaju pamiętnik wędrowca, odwiedzającego poszczególne miasta – stąd tytułu „Paris”, „Berlin” czy „Bangkok”. „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością. Muzycznie nasycimy się coverami Major Lazer, Rage Against The Machine czy Nirvany). Ideowo i wizualnie specjalną oprawą graficzną na okładce, na której znalazła się Małgorzata Braunek w obiektywie Tadeusza Rolke.

Album „Polka” to efekt muzycznego szaleństwa zespołowych przyjaciół Mazolewskiego: Joanny Dudy, Oskara Töröka, Marka Pospieszalskiego, Qby Janickiego. To cała masa plastycznych melodii, nostalgicznych dźwięków trąbki czy saksofonu. Na żywo to energia i ogromna radość ze wspólnego grania. I to jest wystarczający powód do spotkania z zespołem.

Wojtek Mazolewski Quintet w trasie:

10.02 Bank Bistro & Bar, Siedlce
11.02 Syreni Śpiew, Warszawa – koncert Walentynkowy
12.02 Centrum Kultury Zamek, Poznań
13.02 „Pociąg do Jazzu” Bagatela Jazz Club, Darłowo
14.02 „Koncert Walentynkowy” Teatr Szekspirowski, Gdańsk
15.02 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
19.02 Gala Języka Ojczystego „Stachura”, Warszawa (gościnnie Sara Brylewska)
20.02 Zmiana Klimatu, Białystok

Nie ma więcej wpisów