Luty w poznańskich Ptaptach upływać będzie pod znakiem polskich młodych i dobrze zapowiadających się zespołach. Pierwszym mocno koncertowym dniem będą walentynki – wystąpią tacy artyści jak Oksana Predko, a nieco później Astro Buhloone i blindlook. 19 lutego pojawi się Iza Lach promująca swoje ostatnie wydawnictwo „Painkiller”, a dwa dni później w Ptaptach zagości młody, ciekawy duet Oxford Drama. Fani elektroniki i The Dumplings muszą zarezerwować miejsce w kalendarzu 22 lutego, gdzie będziemy mieli okazję posłuchać bardzo świeżego projektu zatytułowanego Rysy z gościnnym udziałem Justyny Święs. W ostatni piątek na poznańską scenę wyruszy DJ i producent muzyczny Kixnare, natomiast zamknięcie koncertowego lutego będzie miało miejsce 28 lutego podczas występu nieco oldschoolowego i romantycznego zespołu Muzyka Końca Lata.

Oksana Predko przedstawi na poznańskiej scenie materiał ze swojego niewydanego jeszcze albumu. Nad kompozycją utworów czuwał Marek Dziedzic, znany z produkcji płyt zespołów Ballady i Romanse czy Sorry Boys oraz Meli Koteluk. Jako support wystąpi zespół The Pineal, który zaprezentuje swój autorski miks jazzu, soulu i popu.

Kiedy: 14.02 (sobota)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 21:00
Wstęp: 10 zł

Zaraz po koncercie Oksany Predko zagra Astro Buhloone – nowy projekt dwóch wrocławiaków – Michała Zakrzewskiego (Hush Hush Pony) i Boryna (Fly or Die), a także blindlook – młody muzyk pochodzący z Krakowa, który wykona swój act live.

Kiedy: 14.02 (sobota)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 23:00
Wstęp: 10 zł

O 26-letniej wokalistce Izie Lach zrobiło się głośno za sprawą wydanego w biegłym roku albumu „Painkiller”. Artystka zaprezentuje swój ambitny pop połączony z soulem i energicznymi hip-hopowymi rytmami. Współpracowała ona z takimi muzykami jak Snoop Lion. IZA występuje na żywo od 2012 – zagrała z zespołem ponad 50 koncertów m.in w Niemczech i USA.

Kiedy: 19.02 (czwartek)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 21:00
Wstęp: 20 zł / 25 zł / 30 zł

Oxford Drama to duet składający się z dwóch młodych muzyków – Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki. Debiutowali wiosną 2014 roku wydając EP-kę. Ich występy całkowicie pozbawione są pomocy komputera, co czyni ich koncerty bardzo autentycznymi. Zespół wystąpił na zeszłorocznym festiwalu Open’er. 20 stycznia miała miejsce premiera ich najnowszej EP-ki zatytułowanej „Fluctuations”. Jako support wystąpi Atlas Like, czyli duet z Wrocławia, powstały latem 2012 roku, który tworzy muzykę z gatunku indie synth-pop.

Kiedy: 21.02 (sobota)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 20:00
Wstęp: 12 zł / 15 zł

Justyna Święs będzie gościć w Poznaniu wraz z nowym projektem pod nazwą Rysy, utworzonym przez Wojciecha Urbańskiego i Łukasza Stachurko z zespołu Sonar Soul. Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć pierwszy mocno elektroniczny singiel zespołu zatytułowany „EGO”. Projekt klimatem przypomina nieco dokonania The Dumplings w bardziej psychodelicznym nastroju. Z pewnością koncert ten przyciągnie rzeszę fanów rodzimej grupy Justyny.

Kiedy: 22.02 (niedziela)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł / 25 zł

Kixnare, czyli Łukasz Maszczyński to pochodzący z Częstochowy muzyk, a także producent i DJ zakorzeniony w hip-hopowych rytmach, łączący przy tym niebanalną elektronikę. Oprócz niego, wystąpi DJ, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu DJ-skiego i grupy producenckiej Innocent Sorcerers. Przed nimi wystąpi Selvy, młody DJ i producent z Poznania, członek kolektywu I’m so addicted.

Kiedy: 27.02 (piątek)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 22:00
Wstęp: 10 zł / 15 zł


Muzyka Końca Lata to zespół, który zasłynął bardzo prostymi tekstami i chwytliwymi kompozycjami. Premiera nowej płyty grupy pt. „Złoty krążek” planowana jest na koniec lata tego roku. Z pewnością będzie to stanowić odprężające zakończenie koncertowego lutego w poznańskich Ptaptach.

Kiedy: 28.02 (sobota)
Gdzie: Poznań, ul. 27 Grudnia 8/10
Start: 20:00
Wstęp: 12 zł / 15 zł


Nie ma więcej wpisów