Muzyczne legendy zawsze robią sporo zamieszania, a wieść o ich koncercie za każdym razem elektryzuje. Z Queen nie było inaczej. Bez względu na to w jakim składzie występuje, ta grupa zawsze przyciąga rzesze fanów.

Po znakomicie przyjętym koncercie we Wrocławiu w lipcu 2012 roku muzycy nie ominęli Polski na swojej europejskiej trasie koncertowej. Tym razem zespół pojawi się na krakowskiej Arenie, na której wystąpi już 21 lutego. W rolę wokalisty ponownie wcieli się utalentowany Adam Lambert, zwycięzca jednej z brytyjskich edycji Idola.

Ich występy to ponad dwugodzinne widowisko, dopracowane w każdym szczególe, nie tylko pod względem muzycznym, ale i wizualnym. Show wypełnione najważniejszymi utworami w dorobku grupy od „Killer Queen”, którym debiutowali na amerykańskich listach przebojów, po „Bohemian Rhapsody. Umiejętnie dobrana setlista spełnia życzenia fanów i pozwala wykazać się wokalnie Lambertowi. Warto zauważyć, że w tej materii nie ma on łatwego zadania. Próba zmierzenia się z geniuszem Freddie’ego Mercury’ego mogłaby się wydawać misją samobójczą. W jego przypadku okazała się jednak nowym rozdziałem w muzycznej karierze, dzięki któremu mocno rozwinął skrzydła, jednocześnie udowadniając, że Brian May i Roger Taylor dokonali trafnego wyboru.

Dla tych, którym nie udało dotrzeć się do Wrocławia na pierwszy występ Queen w naszym kraju, może to być kolejna i być może ostatnia okazja do spotkania z legendą.

Kiedy: 21.02 (sobota)
Gdzie: Kraków, Arena (ul. Stanisława Lema 7)
Start: 18:30 (otwarcie bram)
Wstęp: I kat.: 295/315 PLN, II kat.: 210/230 PLN, GOLDEN CIRCLE EE: 495/515 PLN, GOLDEN CIRCLE: 385/405 PLN, płyta: 280/300 PLN

Nie ma więcej wpisów