Bardzo długo czekaliśmy na tę informację. Po dwuletniej przerwie związanej ze zmianami organizacyjnymi krakowski festiwal powraca na mapę letnich imprez w Polsce. Organizatorzy podali dzisiaj nową nazwę oraz datę wydarzenia.

Impreza do tej pory znana była jako Coke Live Music Festival i miała osiem bardzo dobrze przyjętych edycji. Jej historia rozpoczęła się w 2006 roku od jednodniowego swięta muzyki popularnej. Tak też przez pierwsze lata działalności była profilowana. W 2010 roku do line-upu dołaczyły rockowe gwiazdy i od tej pory na stałe zagościły w programie kolejnych odsłon krakowskiej imprezy.

Rok 2013 był przełomowy dla CLMF oraz agencji Alter Art, która była jego głównym organizatorem. Wszystkie trzy imprezy przez nią tworzone straciły swoich sponsorów tytularnych. O ile nikt nie martwił się los Open’era, o tyle przyszłość Krakowa bez Coca-Coli stała się niepewna. Miasto już raz zmniejszyło budżet na kulturę, przez co Selector przeprowadził się do Warszawy. W kwietniu zeszłego roku na stronie imprezy pojawiła się krótka informacja o nowym partnerze oraz o jej powrocie do Krakowa w roku 2015. Od tamtej pory cisza. Do dziś.

Na profilu i stronie internetowej małopolskiego święta muzyki pojawił się krótki filmik prezentujący jego nową nazwę i datę. Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 20 – 22 sierpnia 2015.

Okazuje się, że nowym partnerem imprezy zostało miasto, a ona sama zaś rozrośnie się w tym roku do trzech dni. Do tej pory w Krakowie wystąpili między innymi Florence + The Machine, Muse, Franz Ferdinand, Jay Z, Rihanna czy Missy Elliott.

Nie znamy jeszcze szczegółów programu tegorocznej edycji, ale biorąc pod uwagę zwrot Open’era w jeszcze bardziej alternatywną stronę, możemy się spodziewać, że Kraków Live Festival podniesie rękawicę rzuconą przez Orange Warsaw Festival i powalczy popularnym line-upem.

Nie ma więcej wpisów