Zanosi się na to, iż będzie to rok wielkich powrotów. Prawdopodobnie znów spełni się największe marzenie tysiąca fanów na całym świecie, bowiem zespół Blur ogłosił dziś swój pierwszy od 12 lat, ósmy album.

Wszystko zaczęło się dziś rano. Najpierw falę spekulacji wywołała tajemnicza grafika na łamach The Sun oraz sugestia, iż jest to okładka nowej płyty zespołu, który powróci po więcej niż dekadzie, a ich ostatni krążek pochodzi 2003 roku. Wszystko wskazywało tylko na jeden zespół. Dodatkowo bardzo szybko okazało się, że na okładce widnieje mandaryński napis „Blur Magic Whip”. Mniej więcej w tym samym czasie na stronie Blur pojawiło się odliczanie zwieńczone konferencją w chińskiej restauracji, gdzie w rozmowie z Zane Lowe formacja zdradziła szczegóły swojego powrotu.

„Magic Whip” ukaże się już 27 kwietnia. Zespół nagrywał nowy materiał w Hong Kongu, co widocznie wpłynęło na projekt okładki. Damon Albarn i spółka udostępnili pierwszy utwór, a także ogłosili ogłosili swój pierwszy występ w londyńskim Hyde Park 20 czerwca.

Tracklista „Magic Whip”:
1. Lonesome Street
2. New World Towers
3. Go Out
4. Ice Cream Man
5. Thought I Was A Spaceman
6. I Broadcast
7. My Terracotta Heart
8. There Are Too Many Of Us
9. Ghost Ship
10. Pyongyang
11. Ong Ong
12. Mirrorball

Nie ma więcej wpisów