Mateusz Zegan, Maciej Bywalec – to oni odpowiedzialni są za nowy cykl śląsko-zagłębiowskich imprez, którego przedsmak można było poczuć podczas inaugurującego trasę występu ich macierzystego zespołu, czyli Fair Weather Friends.

Elektro Remedium to jednak nieco inna materia niż tradycyjny dla grupy koncert, bo zamiast materiału z „Hurricane Days”, panowie zmierzą się w uatrakcyjnieniu wieczoru będąc za kosnoletą. A do tego postarają się wypromować tych, którzy na większą sławę zasługują. Bo oprócz nowego ciekawego punktu kulturalno-imprezowego, ideą nowego muzycznych spotkań jest pokazanie nowych muzycznych trendów i otarcie publiczność na początkujących lub lokalnie rozpoznawalnych artystów. A jak mówi sam Maciek Bywalec, spodziewać się można wszystkiego, od tzw. „czarnych brzmień”: hip hopu, funku, r&b, do tech-house’u, minimal techno, czy uk garage.

Pierwszym gościem będzie zespół zimowa, o których pisaliśmy chociażby przy okazji zbierania funduszy na debiutancki album pochodzącej z Wodzisławia Śląskiego grupy. Zimowa ma na swoim koncie kilka pozytywnie przyjętych koncertów, między innymi z duetem Rebeka. Zespół był także gościem w Offensywie Piotra Stelmacha na antenie radiowej Trójki, gdzie ze studia im. Agnieszki Osieckiej wykonał koncert z premierowym materiałem.

Zagan i Bywalec działalność DJ-ską rozpoczęli niedawno, ale mają już za sobą imprezy w klubach na terenie całej Polski, jak chociażby w słynnym krakowskim Prozaku, czy łódzkim Domu. Już dzisiaj od 21:00 znajdziecie ich w sosnowieckim klubie studenckim Remedium. A druga odsłona zaplanowana jest na piątek, 3 kwietnia. Wtedy też będzie można zobaczyć i usłyszeć duet Coals.

Nie ma więcej wpisów