Plug&Play, zespół łączący w swojej twórczości melodie charakterystyczne dla lat osiemdziesiątych, ze współczesnymi tanecznymi rytmami opublikował swój pierwszy singiel zwiastujący nowy album. Wydawnictwo ukaże się w marcu, zaś piosenka „Dancing like Madonna” będzie dostępna zarówno fizycznie, jak i cyfrowo.

Formacja zwróciła już na siebie uwagę szerokiej blogosfery, która doceniła zarówno debiutancką płytę „Why So Close?”, jak i EP-kę „Reisefieber”. Nowy utwór jest bogato zaaranżowany, a także stanowi logiczną kontynuację stylu poprzedniego wydawnictwa. Oparty jest na patencie męsko-damskich wokali śpiewanych z energicznym motywem basów, syntezatorów i rytmicznym refrenem. „Spędziliśmy nad numerem sporo czasu, zarówno w studio i na próbach, dzięki czemu piosenka przeszła radykalne zmiany, od utworu stricte electropopowego to bogatego aranżu w którym wykorzystaliśmy m. in. brzmienia trąb, kongów (na których gościnnie zagrał Michał Skubaniec) i gongów” – mówi zespół.

Na singlu znajdą się dodatkowe utwory, w tym demo tytułowego utworu w bardziej electropopowej odsłonie, a ponadto utwór „Holy Dusk” – wersja bardzo starej kompozycji, która może być kojarzona przez niektórych polskich snowboardzistów.

Nie ma więcej wpisów