Jak podaje portal lovekrakow.pl Coke Live Music Festival, który niedawno ogłosił swój powrót pod nową nazwą Kraków Live Festival odbędzie się w zupełnie odmienionej formule.

Zapowiadana na 20-22 sierpnia impreza przede wszystkim miałaby przenieść się na Błonia. Wedle nowych planów koncerty trwałyby tam wyłącznie do 22.00, a potem festiwal przenosiłby się w inne części miasta. „Chcemy zorganizować wydarzenia tego festiwalu inaczej niż do tej pory. Już nie całonocna zabawa, ale koncert na Błoniach do godziny 22.00, który później przeniósłby się do klubów i sal do tego odpowiednich. W sumie będzie to dłuższa i bardziej różnorodna impreza” – wyjaśnia Jacek Majchrowski, prezydent m. Krakowa.

Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego odpowiada, iż nie są jej znane żadne szczegóły na ten temat, ale jeśli jest to prawda, z zadowoleniem zapatruje się na taki kształt Kraków Live Festival. „Jeżeli organizatorzy KLMF zrobią to tak, jak sobie wyobrażam, czyli oprócz głównego wydarzenia będzie mnóstwo innych, mniejszych, które rozlewają festiwal na miasto, będą czerpać z jego potencjału i zaangażują różne organizacje oraz grupy odbiorców, to jest to wydarzenie, które ma szansę na sukces” – dodaje.

Pozostaje jeszcze kwestia finansowania. Miasto planuje dołożyć do imprezy 2 miliony złotych, jednak jak podkreśla Majchrowski, jest to naprawdę niewiele, bowiem cały festiwal wymaga nakładu finansowego rzędu kilkunastu milionów złotych.

Wychodzi na to, iż koncerty na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przeszły już do historii. Przypomnijmy sobie zatem jak to wyglądało podczas ostatniej edycji:

Nie ma więcej wpisów