Czy jest jeszcze ktoś komu trzeba przedstawiać chłopaków z Magnificent Muttley? To właśnie oni swoim debiutanckim albumem sprawili, że wiara w młodą muzykę gitarową odżyła. Panowie zdążyli już wydać EP-kę oraz zagrać szereg fenomenalnych koncertów, bo to właśnie podczas nich energia która drzemie w tej trójce uwalnia się z siłą bomby atomowej. Teraz zespół kończy pracę nad drugim długogrającym krążkiem zatytułowanym „Rear Window”.

Kilka ostatnich miesięcy Krzysiek, Kuba i Olek spędzili w zaaranżowanym przez siebie studiu, a spędzony tam czas zaowocował jedenastoma zupełnie nowymi kompozycjami, które trafią na najnowszy krążek tria. Masteringiem płyty zajmie się jeden z najbardziej zasłużonych ludzi w branży – Gavin Lurssen, który współpracował z takimi gwiazdami jak BB King, Tom Waits, Queens Of The Stone Age czy Foo Fighters. Album ma funkcjonować bez wsparcia producenta, managmentu czy wydawcy, dlatego muzycy zdecydowali uruchomić akcję crowdfundingową na portalu Odpal Projekt. Teraz już wszystko jest w waszych rękach!

Aby płyta ujrzała światło dzienne, potrzebne jest nasze wsparcie. W zamian za oferowane złotówki zespół proponuje różnego rodzaju „cegiełki” – od imiennych podziękowań do specjalnego recitalu, podczas którego Muttleye wykonają utwory Beaty Kozidrak lub Edyty Górniak – czyż to nie jest kusząca propozycja?

Wspierać chłopaków można pod tym linkiem. Pomożecie?

Nie ma więcej wpisów