Nazywamy się SPOIWO. Jest nas piątka. Czterech chłopców z Gdańska i jedna dziołcha. Ze Śląska. Tak, dając piątaka osiedlasz Ślązaka. Mieliśmy wybór. Psycholog albo płyta. Taniej wyszła płyta.” Tymi słowami zaczynał się tekst, którym Spoiwo niemal rok temu zachęcało swoich fanów do wsparcia ich projektu na portalu Polak Potrafi. Celem akcji było oczywiście zebranie funduszy na nagranie debiutanckiego albumu.

Zbiórka zakończyła się sukcesem, teraz przyszło jedynie czekać, aż krążek ujrzy światło dzienne. Dziś za pośrednictwem zespołowego profilu na portalu Facebook grupa oficjalnie ogłosiła, że w piątek 13 marca podczas koncertu w Gdańsku zaprezentuje fanom nowy krążek. Płyta będzie nosić nazwę „Salute Solitude”, a autorką cudownej okładki jest Elena Kalis, fotografka z Wysp Bahama, która specjalizuje się w fotografii podwodnej.

Przypominamy, że muzycy już 7 marca zagrają koncert podczas Expect Delays Fest 2015 w warszawskim klubie Progresja, u boku takich zespołów jak Sleepmakeswaves, Skyharbor czy Tides From Nebula.

Nie ma więcej wpisów