Nie obyło się bez bez kilku niespodzianek, niekończącej się liczbie żartów o Kanye i oczywiście niesamowitych występów! Gala BRIT Awards 2015 już za nami. Kto wygrał ten wieczór?

Tradycyjny wygląd O2 Areny, czyli stoły, przy których zasiedli artyści i producenci oraz trybuny wypełnione fanami, interaktywna scena i miłość do muzyki „spadająca z sufitu”. Tak w skrócie wyglądał ten wieczór. Duet prowadzący galę BRITs po raz drugi, Ant & Dec, to brytyjska wersja Prokopa i Hołowni, którzy uwielbiają żartować o Kanye West.

Z ciekawostek można było się dowiedzieć m.in., że według Ellie Goulding w kategorii British Female Solo Artist zwyciężyć powinna Jessie Ware; że Kanye West „jest gdzieś w budynku”; że James Bay jeszcze oswaja się z kamerami; że Paloma Faith chce podziękować WSZYSTKIM za swoją nagrodę (nawet podczas swojego występu).

Jednak cały wieczór wygrała Madonna, która na swój występ kazała czekać 20 lat. Gwiazda zamykała 35. galę rozdania BRIT Awards. Trzeba przyznać, że przygotowała iście spektakularne show, jednak najciekawszy był w nim… niespodziewany upadek w pierwszej minucie występu! Czerwona ze złości Madonna jednak szybko doszła do siebie, wbiegła na scenę i skończyła występ. Tego upadku jej nikt nigdy nie zapomni!

Pozostałe występy w tym roku trzymały najwyższy poziom, na czele stawiając spektakularne show Eda Sheerana, który z samą gitarą pokazał swój nieskazitelny talent, Sama Smitha z „białą orkiestrą” z jak zwykle magicznym wykonaniem (tym razem „Lay Me Down”) czy Royal Blood pokazujących wszystkim w garniturach i sukniach, że nie powinni siedzieć, tylko szaleć!

Jak prezentują się zwycięzcy tegorocznej gali?

International Group:
Foo Fighters

International Female Solo Artist:
Taylor Swift

International Male Solo Artist:
Pharrell Williams

British Video:
One Direction – „You and I”

MasterCard British Album Of The Year:
Ed Sheeran – „X”

British Single:
Mark Ronson feat. Bruno Mars – „Uptown Funk”

British Breakthrough Act:
Sam Smith

British Group:
Royal Blood

British Female Solo Artist:
Paloma Faith

British Male Solo Artist:
Ed Sheeran

Nie ma więcej wpisów