Karuzela festiwalowych ogłoszeń rozkręciła się na dobre. Konkurenci na rodzimym podwórku wymieniają cios za ciosem i są to na szczęście potyczki na których korzystamy my wszyscy, czyli festiwalowicze. Po „polskim tygodniu” Open’er Festival powraca na antenę Programu Alternatywnego Agnieszki Szydłowskiej i w osobie Mikołaja Ziółkowskiego anonsuje przybycie nowych gwiazd.

Podczas w miarę regularnych kolejnych rzutów poznaliśmy już 27 artystów. Wśród nich do największych osobistości zaliczyć można Faithless, Kasabian, czy Mumford & Sons. Dziś, nerwowo oczekując odsłonięcia dalszych kart z open’erowej talii, dowiedzieliśmy się, iż ten skład wzmocni się o następnych, trzech bardzo silnych graczy.

Pierwszym z nich jest A$AP Rocky. Nowojorski raper i czołowa postać tamtejszej sceny hip-hop szykuje się do wydania nowego albumu. Będzie to jego pierwszy występ na festiwalu, dokładnie 1 lipca. Drugie nazwisko to Father John Misty, czyli przedstawiciel sceny psychodelicznego rocka, którego kojarzyć możemy z popularnego zespołu Fleet Foxes. Muzyk wystąpi pierwszego dnia na scenie Alter Stage. Ostatnią i bez wątpienia największą gwiazdą jest D’Angelo. M. Ziółkowski podkreślał historyczność i wyjątkowość tego ogłoszenia. Wynika to chociażby z pierwszego ogłoszenia europejskiego i ubiegłorocznego powrotu po 15 latach z szeroko docenianym albumem.

Nie ma więcej wpisów