Orange Warsaw Festival jest prawdopodobnie najczęściej i najbardziej dynamicznie zmieniającą się imprezą na polskiej mapie. W latach 2008-2009 darmowa impreza na Placu Defilad z dwiema scenami, ale skromnym line-upem. W 2010 przeprowadzka na Służewiec i wprowadzenie wejsciówek. Kolejne dwie edycje na Stadionie Legii z jedną scnę i ośmioma artystami każdego dnia. W 2013 roku przeprowadzka na Stadion Narodowy, gdzie nadal na jednej scenie zabawa skupiała się wokół jednej mega gwiazdy.

To wszystko doprowadziło do rewolucji w roku 2014, kiedy to OWF ponownie i najbardziej jak do tej pory zbliżył się do tradycyjnej festiwalowej formuły. Dodano dzień, scenę i dobrano artystów tak, aby impreza stała się bardziej atrakcyjne. Sukces połowiczny, w końcu wszyscy pamiętamy ogromne niezadowolenie z powodu warunków akustycznych stadionu. W tym roku kolejnym krokiem w stronę prawdziwie festiwalowych doznań będzie przeprowadzka na Służewiec. Początkowo zapowiadano, że gwiazd będzie trzydzieści i zagrają na dwóch scenach.

Wczoraj organizatorzy ogłosili, że pomarańczowy festiwal rozrośnie się do trzech scen na której pojawi się aż czterdziestu dziewięciu wykonawców. Oznacza to program prawie dwukrotnie bogatszy od pierwotnie zakładanego. Dziś dołączyły do niego kolejni, tym razem krajowi artyści: K BLEAX (14.06), Lari Lu (14.06), Co-Sovel (14.06), Coria (13.06), Carrion (13.06) oraz Gooral (12.06).

Trzeba przyznać, że rozwój warszawskiej imprezy robi wrażenie. Osoby odpowiedzialne za jej organizację zdecydowanie odrobiły pracę domową z przygatowania festiwali. Oby tak dalej.

Nie ma więcej wpisów