Wszyscy przywitaliśmy nowy miesiąc, a co za tym idzie przyszedł czas na kolejną dawkę artystów, którzy pojawią się na tegorocznym OFF Festivalu. Do tej pory zdążyliśmy poznać już 16 artystów, między innymi Patti Smith, Son Lux czy Run The Jewels, i choć to mocne rzuty, to apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego kolejna wiadomość na temat ogłoszeń powoduje niemałe poruszenie. Rozbrzmiewający głos Artura Rojka podczas audycji GH+ staje się już tradycją ogłoszeniową której nie można przegapić.

Jak wiemy dyrektor artystyczny festiwalu stara się sprowadzać nie tylko zaskakujące wszystkich powiewem świeżości grupy, ale także artystów, których słuchacze czasami nawet od lat wypatrują w line-up’ie festiwalu. Z zapowiedzi wynika, że dzisiaj wśród ogłoszonych zespołów poznamy jeden z czołowej trójki najważniejszych zespołów dla Artura Rojka.

Kolejni artyści, którzy pojawią się na scenach katowickiego festiwalu to: Young Fathers, Kwadrofonik – połączenie duetu perkusji z duetem fortepianowym, Mick Harvey, którego doskonale znać możemy ze współpracy z Nickiem Cavem, Nagrobki, duet lub też trio, tworzą go Adam Witkowski i Maciej Salamon a oraz czasami Olo Walicki, zespół The Stubs, czyli jak sami mówią niskobudżetowy rock’n’roll, oraz Sun Kil Moon, czyli muzyczny projekt Marka Kozeleka, o którego występie na festiwalu mogliśmy dowiedzieć się już kilka dni temu z racji nieuwagi wytwórni podczas informowania o przyszłych koncertach, Ten Typ Mes oraz wyczekiwany przez wszystkich Ride – kultowy zespół shoegaze’owy, który swoją płytą „Nowhere” oraz pozostałych płyt na zawsze wpisał się na karty najważniejszych przedstawicieli gatunku a teraz został headlinerem tegorocznego festiwalu, Golden Teacher oraz Coals, hipnotyzujące i eteryczne brzmienia ze Śląska, które czerpią sporo inspiracji muzycznych ze Skandynawii.

Od dzisiejszego dnia koszt karnetów na festiwal wzrósł. Jeszcze wczoraj mogliśmy kupić je za 200 zł, od dzisiaj dostaniemy je za 240 zł. Kolejna zmiana w cenie szykuje się na 4 maja oraz 7 sierpnia, kiedy to festiwal ma swój początek.

Nie ma więcej wpisów