Portico niedawno stracili zarówno drugi człon nazwy jak i jednego członka. Teraz jako trio zmieniają swój styl muzyczny. Na dotychczasowych dwóch albumach prezentowali się w jazzowo – folkowych klimatach. Tworząc nowy materiał sięgnęli po niezmiennie popularną i zdobywającą przychylność coraz większego zastępu artystów, elektronikę.

Czy jest to zmiana udana mogliśmy przekonać się już trzykrotnie. W jednym z dotychczas wydanych singli wokalu użyczył Joe Newman z alt-J i była to kolaboracja świetna. Teraz do naszych uszu trafił kolejny świetny kawałek, będący efektem współpracy z Jamie Woonem. „Memory Of Newness” najbardziej z dotychczas ujawnionego nowego materiału przywodzi na myśl wcześniejsze dokonania Portico. Warstwa muzyczna, choć minimalistyczna, pełna jest magicznej treści. Zdaje się idealnie skrojona jako tło dla ciepłego wokalu Woona.

Najnowszy album tria „Living Fields” swoją premierę będzie miał już 30 marca. „Memory Of Newness” z pewnością zaczaruje nas podczas tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wystąpią tam zarówno muzycy z Portico jak i Jamie Woon. Kto wie, może wszyscy razem staną na scenie, żeby wykonać ten piękny kawałek?

Nie ma więcej wpisów