Wiosna dostarczy nam nowej muzycznej energii pod postacią drugiego solowego albumu Izy Kowalewskiej.

Wybitna polska wokalistka jazzowo-soulowa, naczelny głos Muzykoterapii kroczy obraną przez siebie odważną i świadomą drogą artystyczną.

Kiedyś współpracowała z najciekawszymi wykonawcami z polskiej sceny hiphopowej i elektronicznej (Jamal, O.S.T.R, Emade, Novika), współtworzyła kolektyw Easy Band Allstars. Rok temu wydała solo pt. Diabeł Mi Cię Dał (Universal Music). Potem słuchaliśmy efektów współpracy z producentami ze sceny house (Seb Skalski i jego jazz-house’owa EP) i hiphop (Czarny Hi-Fi i jego album producencki).

Po zaskakującym, akustycznym singlu Nadzieja nagranym na LP Nokturny & Demony Czarnego Hi-Fi, nastąpiła decyzja o powierzeniu funkcji producenta nowej płyty właśnie Czarnemu (Aleksander Kowalski).

Nocna Zmiana ukazuje się 8 marca, a leitmotivem albumu są…kobiety. Iza kreśli w swoich tekstach postaci różnorakich kobiet: tych walczących bezpardonowo o swe prawa, tęskniących za miłością , niegodzących się z upływem czasu i społecznymi konwenansami. Liryczna płyta-manifest o miłości i jej braku, ubrana w elektronikę Czarnego Hi-Fi pojawi się w Dzień Kobiet w sklepach muzycznych.

Musicis.pl patronuje medialnie temu oczekiwanemu wydawnictwu. Posłuchajcie „nocnej zmiany kobiet, ciemnej strony dam” !

Nie ma więcej wpisów