Miała być długa przerwa, skończyło się na zaledwie roku. To tyle, ile zajmuje przygotowanie nowego materiału. Jak pokazuje przykład Mumford and Sons, rok to czas, podczas którego można nie tylko nagrać nowy album, ale też wywrócić do góry nogami całą prezentowaną dotychczas stylistykę. Mogliśmy się o tym przekonać dzisiejszego wieczora, kiedy w wieczornej audycji BBC Radio 1 jako najgorętszy kawałek na świecie został zaprezentowany utwór „Believe”.

Pierwsze dźwięki wywołują jednocześnie ciarki i konsternację. Oto do naszych uszu dociera ścieżka, której senny i marzycielski klimat na myśl przywodzi… Coldplay. To wrażenie z czasem nie mija, ale rośnie w siłę. Wydaje się, że kiedy Chris Martin i spółka postanowili udać się w stronę brzmień elektronicznych, ich miejsce postanowił zająć Marcus Mumford ze swoimi synami.

Abstrahując od tego porównania, zmiana stylistyczna okazuje się być znacznie większa niż można się było tego spodziewać. Panowie podkreślali w wywiadach, że tym razem sięgnęli po gitary elektryczne, nikt jednak nie myślał, że porzucą ich akustyczne siostry. „Believe” to piękna power ballada z mocniejszymi riffami i cieplejszym, miękkim głosem Marcusa. Singiel zdecydowanie podgrzał atmosferę wokół nowego albumu. Premiera „Wilder Mind” zapowiedziana jest na 4 maja. Dwa miesiące później, podczas Open’er Festival przetestujemy nowy materiał na żywo.

Nie ma więcej wpisów