Równie wielkie emocje jak ogłoszenia festiwalowych wizyt, budzą ich odwołania. Być może nawet większe, bo wywołuje wiele skrajnych reakcji od smutku, przez złość, po internetowe kłótnie napędzane przez trolli. Chociaż organizatorzy rokrocznie starają się zminimalizować szanse na takie zmiany w line-upach swoich imprez, nie zawsze są w stanie uchronić siebie i zapraszanych artystów przed sytuacjami losowymi. Niestety nie omija to również naszego rodzimego podwórka. Dziś sprawdzamy, jakie są szanse na powrót do Polski trzech gwiazd, których zapowiedziane na 2014 rok wizyty nie odbyły się.

Chromeo mieli powrócić w zeszłym roku na Open’era z nowym albumem. „White Woman” nie był typem materiału powstałego w wyniku długiej podróży do wnętrza siebie i dogłębnej analizy stylu. To po prostu świetne taneczne granie, do jakiego przyzwyczaili nas Kanadyjczycy. Ich występ z 2011 roku zapisał się w historii festiwalu jako jeden z najbardziej tanecznych i pozytywnych show. Oczekiwanie na koncert w 2014 roku było tym większe, że w skądinąd świetnym programie Open’era byli jednym z niewielu punktów gwarantujących czystą radość tańca i zabawy z pominięciem rozważań artystycznych. Niestety na krótko przed startem odwołali całą europejską trasę koncertową. Jak na razie ich kalendarz jest pusty, więc potencjalnie w każdych chwili możemy się spodziewać ogłoszenia wizyty Chromeo.

La Roux w zeszłym roku powróciła po pięciu latach oczekiwania z drugim albumem. Debiutancki krążek zapewnił, wtedy jeszcze duetowi, pozycję megagwiazdy sceny tanecznej elektroniki. W tej chwale i świetle jupiterów Brytyjczycy odwiedzili Polskę w 2011 roku podczas Selector Festival. Był to jeden z ostatnich występów przed przerwą. Informacja o powrocie La Roux w 2014 roku zelektryzowała fanów. Jeszcze przed premierą „Trouble in Paradise” Elly Jackson miała pojawić się w Warszawie jako headliner Free Form Festivalu. Niestety organizatorzy na tydzień przed planowanym terminem imprezy, przesunęli go o pół roku do przodu, zaś w zmienionym programie nie pojawiła się francuskojęzyczna nazwa z Wysp Brytyjskich. Ku rozpaczy fanów, nikt nie pokusił się o zaproszenie artystki na inny festiwal bądź samodzielny koncert. Na rok 2015 plany La Roux jak na razie są dość oszczędne i pojawiają się jedynie pojedyncze terminy. Miejmy nadzieję, że jeden z takich pojedynczych występów będzie miał miejsce w Polsce.

Również podczas Free Form Festival wystąpić miała niepokorna i zdolna Charli XCX. Miał to być pierwszy samodzielny koncert Brytyjki w naszym kraju. Dwa lata wcześniej Charlotte supportowała Coldplay na Stadionie Narodowym. Wtedy jeszcze jako młoda i niezbyt doświadczona wokalistka w ostatniej chwili zastąpiła na trasie Franka Oceana, który swój udział w Mylo Xyloto Tour musiał odwołać z powodu problemów zdrowotnych. Charli poradziła sobie z tą rolą umiarkowanie dobrze, jednak zdecydowania dała zauważyć, że drzemie w niech duży potencjał. Artystka w Warszawie promować miała swój kolejny album, którego premiera odkładała się później w nieskończoność. Charli XCX ostatecznie wystąpiła w Polsce w lutym 2015 jako support Katy Perry, mimo to nadal czekamy na jej samodzielny koncert. W Krakowie pokazała, że możemy liczyć na energetyczne i szalone show. Szanse na jej ponowną wizytę rosną tym bardziej, że na profilu Brytyjki pojawił się wpis adresowany do polskich fanów zapowiadający rychły powrót. Kiedy ta obietnica się ziści? Kalendarz Charli pokazuje, że już od 18 czerwca tego roku rozpoczyna tour po Europie…

Nie ma więcej wpisów