Plotki o nowym albumie Tame Impala krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Na razie niewiele jest potwierdzonych informacji na temat następcy wydanego w 2012 roku, przyjętego z niemałym zachwytem „Lonerism”. Potwierdzono jedynie, że album pojawi się w 2015 roku i będzie zawierał więcej elektroniki.

Szczególnie ta ostatnia informacja wywołała dreszcz strachu u fanów australijskiego zespołu. Zwykle oświadczenia o korzystaniu z elektroniki przez rockowe zespoły zwiastują brzemienne w skutkach zmiany w typie współpracy Coldplay i Avicii. Wszelkie wątpliwości i obawy związane z tą deklaracją rozwieje z pewnością udostępniony dzisiaj pierwszy singiel z nowego albumu „Let It Happen”. Prawie ośmiominutowa kompozycja nic nie straciła z unikatowego psychodelicznego charakteru, za który fani pokochali „Lonerism”. Można zaryzykować stwierdzenie… Można też nie ryzykować i pozwolić Wam posłuchać i ocenić ten kawałek. Jak powiedział nasz redakcyjny kolega „twórczość Tame Impala to muzyka, która broni się sama”.

Muzycy ogłosili również daty trasy koncertowej, w której spora wyrwa znajduje się między początkiem czerwca a połową sierpnia. Jest to czas, kiedy odbywają się największe europejskie imprezy. Czy oznacza to, że panowie je pominą, czy czekają, aż organizatorzy sami ogłoszą ich przybycie? Już w czwartek kolejne ogłoszenia Open’er Festival i nie zdziwimy się, jeśli jedną z wymienionych nazw będzie właśnie Tame Impala.

Nie ma więcej wpisów